سر خودمونو گول نمالیم

میگم :امام علی علیه السلام میفرمایند : ایمان عبارت است ازشناخت قلبی ، اعتراف و اقرار به زبان ،عمل با اعضاء و جوارح ! یعنی همشون باهم !

ایمان از نظر تو به نماز خوندن نیست! خیلی خوب....به روزه گرفتن نیست ! بازم خیلی خوب...به حجاب داشتن نیست...بازم خدا پدر و مادرتو بیامرزه....به هرشب پارتی نرفتن و مشروب نخوردن و هزار تا کار دیگه نکردن هم نیست...خوب ... به اینکه صبح نیای کارتتو بزنی و جیم شی تا بعدازظهر هم نیست...به اینکه باعث مرگ یه عده جوون نشی هم نیست ....خوب ! میشه بگی به چیه؟

میگه : به قلب آدمه....باید قلبت پاک باشه !

میگم : یاد محمدرضا فروتن تو فیلم قرمز افتادم که زنشو هی میزد و میگفت دوستت دارم ، عاشقتم! بیچاره راست میگفت به مدل خودش دوسش داشت....حالا حکایت تو شده ... هر کار دوست داری میکنی و هرچی دوست داری میگیو خودتم از همه مومن تر میدونی ...بیزحمت یه کلاس تشریح قلب بذار تا ببینیم تو قلبتون چی میگذره !

مهم قلبه دیگه ...شاید  ابن ملجم ، یزید ، شمر ، صدام ، بوش ، رضاشاه و پسرش و ... و ... و ... و.... قلبشون از من و تو پاک تر بود!و البته پا ک تره!چون ظاهرشون که اینو نشون نمیداد و نمیده!

 

 

پ ن : هممون قاطی کردیم نمیدونیم چی درسته و چی غلط ! علاوه بر اینکه خیلی از راهنماهامون هم دچار اشکاله ، چراغ راهنماهای وسط خیابونا هم کمی خرابه!

/ 25 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هِرا

سلام آبجي بزرگه..... مرسي كه هميشه در همه حال كنارمي...[نگران] خوبي؟

نوستالوژی

شما وقتی مریض میشی و دوا موا بهت میدن: میگی واسم محدودیت میاره و نمیخورم؟ خوب معلومه محدودیت میاره واسه آدم خوبه...کی میگه دین محدودیت نمیاره؟خوب معلومه من موهام تا کمرمه و خیلی هم خوشگله ...مرض دارم زیر روسری پنهونش میکنم؟ واسه اعتقادم...هر چی بخواهیم انجام بدیم و هرچی بخوایم بخوریم و بککنیم و...انسان مسلمان باشیم؟

نوستالوژی

بعضی ما هر چقدم بهمون بگن چی درسته و چی غلط ، بازم کاری رو که دوست داریم انجام میدیم....من نظر خودمو گفتم و شما هم نظر خودتونو! اما لطفن خوب بخونید و فکر کنیدو بعد نظر بذارید

حسام

یه سوال...این نوستالوژی خودتی؟؟؟؟ یا یه نفره که به اسم شما مینویسه؟؟؟ مرسی خواهر...جواب اون سوالت رو هم دادم [قلب]

پارس بانو

سلام نازنین از دوستان حمید ( آخرین نسخه ی یک مرد ) هستم و کامنت شما رو در وبلاگ حمید نازنین دیدم . دعوتتون می کنم به خوندن یک رمان عاشقانه و مهیج که در عین حال واقعیتهای ملموس جامعه رو باقلم خودم به نمایش می گذاره . همراهیتون ، باعث افتخاره [گل][گل][گل]

پاییــــــــــــــــــــــــزان

اصلش توی خودمونه ... ذات ما درسته و ما از ذاتمون دور شدیم که چنین میکنیم ... باید مطالعه کرد به قول شاعر: گیرم که خلق خدا را به طریقی فریفتی با دست انتقام روزگار چه میکنی ؟

پاییــــــــــــــــــــــــزان

کامنت نصفه سند شدددددددددددددددد[نگران] تاییدش نکن [زبان] سمیه جان ما دور از جون از ناآگاهی خودمون در عذابیم ... در درجه اول باید آگاهی و معرفتمون رو نسبت به دین ببریم بالا ... والا ما اصلمون خوب بوده که خدا کل کائنات رو امر کرد به پرستش ماااااااااااا . هر چی هست در ذات ماست ... یکی میشه حق یکی میشه باطل ...اونیکی که میشه حق اصل و ذات خلقتش رو حفظ کرده و به دستوراتی عمل کرده که در این هدف یاریش کرده ...همون دستورات دین ... و اونیکه شده باطل بهانه تراشی کرده و از بار مسئولیتش به عنوان یک بشر شونه خالی کرده با بهانه های جور واجورررررررررررررررررررر هر کی به ذات خودش نزدیکتر بشه مومن تره ....

حسام

منظورم این کسی که کامنت برات میزاره به اسم نوستالوژی .... زیر کامنت قبلی منو ببین [گل] مرسی که اومدی......اگه بدونی چقده خوشحالم کردی [قلب] خوااااااااااااااااااااااهر [نیشخند]

دختر نارنج و ترنج

والله یواش یواش دارم به این نتیجه می رسم که جهنم خدا خالی خالیه. یعنی یزید و شمر بدبخت که دیگه بعضی کارها رو انجام نمی دادن. اگه به اعتقاد هم باشه که خب اونا هم به کارشون معتقد بودن!!!

الهه

[نیشخند][نیشخند][نیشخند]خدایی راست میگی!!!همه همه چیو قاطی کردن.هیچی سر جاش استفاده نمیشه حتی دین و خدا.......[ناراحت]