فیلم بازی

بالاخره شبای امتحان نزدیکه و بساط فیلم بازی و آشپزی و ازاین دست برنامه ها به راهه!

1-فیلم سرآغاز (inception ) ازکریستوفر نولان و با بازی دیکاپریو دیدم ....خیلی رو مخم بود و حس دلتنگی زیاد بهم داد اما در کل ،  ارزش دیدنو داشت و جالب بود!فیلم بر مبنای یکی از نظریات فروید  ساخته شده که :خواب از ضمیر ناخود آگاه هر فردی سرچشمه می گیرد .  اینکه چند نفر به یک مکان در خواب بروند و یا اینکه بر رویا بودن دنیایی که در آن هستند آگاه باشند و با هم در تماس باشند و ماموریت‌ای هم انجام دهند .

 فیلم در مورد فردی به نام کاب است ( لئوناردو دی کاپریو ) که متخصص خواب  دزدی است . پول می گیرد و جیمزباند وار به خواب افراد مهم می رود و اطلاعات محرمانه افراد را از ضمیر ناخود آگاه آنها می دزدد .

2- فیلم سالت(salt) اثر فیلیپ نویس وبا بازی آنجلینا جولی رو دیدم...یک جاسوس چندجانبه روسی که درآخر باعث نجات ایران می شود ! فیلم  خشنی بود و طبق معمول با این توهم عمیق که امریکا نجات بخش همه دنیاست؟!

پ ن : یکی ازدوستانم سریال " گمشده در دنیای جین آستن " رو برام رو فلش میاره ، دوبله جالبی داره ..مخصوصن با صدای نوستالوژیک " نادره سالارپور" که یادآور صدای پینوکیوست/شنیدم الان تو لوس آنجلس رادیو کودک راه اندازی کرده.

پ ن : یکی ازخصوصتهای خدا جبّار است. من همیشه با خودم فکر میکردم جبّار که یعنی ستمکار و زورگو و...آدم بده ، چجوری خصلت خداست؟ الان فهمیدم در اصل یعنی جبران کننده نواقص! آدمهای زورگو وستمکار واسه این جبّار هستند که نواقص  و کمبودهای خودشونو با ستم به دیگران و زورگویی ، جبران میکنند! پس خدایا !با خصلت جبّار بودنت ، نیم نگاهی به ما کن!

/ 33 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سهیل

فیلم هایی که نوشتین را نظری ندارم چون ندیدمشون پست "نوستالوژی راستکی" را خیلی دوست داشتم از اینکه مدارکتون پیدا شده از واقعن خوشحالم

سمیه .حسابدارتمام وقت

گل فرستادیم !

پریا

خانمی خوبی ؟ روزهات با خوشی سپری میشن ؟ امیدوارم که اینطور باشه عزیزم [ماچ][گل]

هادی

نقاش نیستم اما...تمام لحظه های نبودنش را درد می کشم

گل

[گل][گل]

گل

بابا فیلم باز حرفه ای هستیا

من یک منم

بچه درستو بخون اینکارا چیه؟لحظاتت پر ازشاد ی دختر گلاب

بهاره

راستش منم inception را دیدم و خوشم اومد ازش. سالت رو دارمش ولی هنوز وقت نکردم ببینمش. گمشده در دنیای جین آستین رو هم دیدم و بدم نیومد ازش. خدایا منم همینی که سمیه جان بهت گفت را ازت می خوام.