نوستالوژی

فیلم بازی

بالاخره شبای امتحان نزدیکه و بساط فیلم بازی و آشپزی و ازاین دست برنامه ها به راهه!

1-فیلم سرآغاز (inception ) ازکریستوفر نولان و با بازی دیکاپریو دیدم ....خیلی رو مخم بود و حس دلتنگی زیاد بهم داد اما در کل ،  ارزش دیدنو داشت و جالب بود!فیلم بر مبنای یکی از نظریات فروید  ساخته شده که :خواب از ضمیر ناخود آگاه هر فردی سرچشمه می گیرد .  اینکه چند نفر به یک مکان در خواب بروند و یا اینکه بر رویا بودن دنیایی که در آن هستند آگاه باشند و با هم در تماس باشند و ماموریت‌ای هم انجام دهند .

 فیلم در مورد فردی به نام کاب است ( لئوناردو دی کاپریو ) که متخصص خواب  دزدی است . پول می گیرد و جیمزباند وار به خواب افراد مهم می رود و اطلاعات محرمانه افراد را از ضمیر ناخود آگاه آنها می دزدد .

2- فیلم سالت(salt) اثر فیلیپ نویس وبا بازی آنجلینا جولی رو دیدم...یک جاسوس چندجانبه روسی که درآخر باعث نجات ایران می شود ! فیلم  خشنی بود و طبق معمول با این توهم عمیق که امریکا نجات بخش همه دنیاست؟!

پ ن : یکی ازدوستانم سریال " گمشده در دنیای جین آستن " رو برام رو فلش میاره ، دوبله جالبی داره ..مخصوصن با صدای نوستالوژیک " نادره سالارپور" که یادآور صدای پینوکیوست/شنیدم الان تو لوس آنجلس رادیو کودک راه اندازی کرده.

پ ن : یکی ازخصوصتهای خدا جبّار است. من همیشه با خودم فکر میکردم جبّار که یعنی ستمکار و زورگو و...آدم بده ، چجوری خصلت خداست؟ الان فهمیدم در اصل یعنی جبران کننده نواقص! آدمهای زورگو وستمکار واسه این جبّار هستند که نواقص  و کمبودهای خودشونو با ستم به دیگران و زورگویی ، جبران میکنند! پس خدایا !با خصلت جبّار بودنت ، نیم نگاهی به ما کن!

+ ; ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۸ دی ۱۳۸٩
comment نظرات ()